Як коти бачать світ?
Три гаджети для кмітливих котів
Один вдома: чим займається ваш улюбленець доки ви на роботі?
_ Три іграшки для розвитку кота
Котяча мова: що каже ваш улюбленець?
Як подорожувати з котом?
Три “дитячі” звички вашого кота
Коти на службі
Як коти бачать світ?
Помічали, як сяють котячі очі вночі? Це не лише заворожує, але й має цілком практичне пояснення. В очах котів і кішок є спеціальний судинний шар – тапетум, який вловлює світло і направляє на сітківку ока. Тому, коли ми бачимо лише два вогники котячих очей у темряві, наш улюбленець бачить нас дуже добре. Вдень, щоправда, коти бачать гірше за нас. Предмети за 6 метрів у котячих очах розпливаються. Зате кут зору в котів ширший. Тому якби ми побачили вид з вікна очима кішки, то, напевно, він нагадав би нам знімок панорамною камерою туманного дня. А от те, що коти не розрізняють кольорів, – вигадки. Вони бачать світ менш яскравим, переважно у відтінках сірого, зеленого, синього, а також фіолетового і жовтого, але все-таки кольоровим. Можливо, картини імпресіоністів насправді малювали їхні коти?
Три гаджети для кмітливих котів
Petcube. Це український гаджет, створений спеціально, щоб спілкуватися з улюбленцем, коли вас немає вдома. В алюмінієвий корпус вбудовано безпечну для очей лазерну вказівку, за допомогою якої з котом можна гратися. Управління здійснюється через смартфон за допомогою Wi-Fi. А ще завдяки пристрою можна спостерігати за своїм улюбленцем і на власні очі побачити, що ж він робить, коли вас нема вдома. Відеокамера Eyenimal зробить з будь-якого кота оператора. Це мініатюрна камера, яка кріпиться на шию тварини і знімає все, що бачить ваш улюбленець. Розумний ошийник Moggie. Ще одна українська ініціатива, аналог фітнес-браслета для людей. Це гаджет для котів та їхніх господарів, які переймаються здоровим способом життя. Він дозволяє стежити за фізичною активністю тварини в режимі 24/7 та аналізує отриману інформацію, пропонуючи корисні поради.
Один вдома: чим займається ваш улюбленець, доки ви на роботі?
Думаєте, спить? У нього є набагато цікавіші заняття. У 2009 році спеціалісти компанії Purina® провели експеримент: 50 власників кішок розташували у своїх домівках камери, які відстежували активність тварини кожні 15 хв. Виявилося, що більшу частину дня коти дивляться у вікно. Якщо в домі були інші тварини, то кішки охоче проводили з ними 11% свого вільного часу. 5% часу кішки гралися з іграшками. 7% – забиралися на меблі. А от спали коти зовсім не багато – всього 6% денного часу. І стільки ж часу розглядали телевізор, комп’ютер, книжки і DVD-диски. Тож наступного разу не дивуйтеся, коли ваш кіт засне ввечері на дивані. У нього був дуже насичений враженнями і сповнений подіями день.
Три іграшки для розвитку кота
Інтелектуальна годівничка. Щоб отримати смачненьке, коту доведеться «пройти» лабіринт, проштовхнувши шматочки корму в спеціальні отвори. Так він не лише розважиться, але й їстиме повільніше і помірніше. Автоматичний шнурок. Удосконалена версія класичної котячої розваги: полювання на мотузку. Зазвичай у ній потрібна ваша участь, але цей пристрій сам грається з котом, поки господаря нема вдома. Іграшку можна повісити на ручку від дверей, і механізм підніматиме й опускатиме шнурок, спонукаючи кота до фізичної активності. Котячі ігри на планшеті. Ви, напевно, спостерігали, як ваш кіт уважно вдивляється в екран телевізора чи комп’ютера. Тепер у нього є можливість не лише спостерігати, а й самому погратися на планшеті. Віртуальні мишки, пташки чи комахи пробудять у вашому улюбленці справжні хижацькі інстинкти.
Котяча мова: що каже ваш улюбленець
Всі знають, що кішка муркоче від задоволення, а коли роздратована, махає хвостом. Але у котячому словнику тіла є і менш відомі рухи. Наприклад, коли кіт швидко облизує ніс і мордочку, це можна перекласти приблизно так: «Хм… Нічого не розумію». Так кішка виражає своє збентеження. Якщо очі кота примружені, а вушка відведені назад, ваш улюбленець згорaє від нетерпіння. Можливо, ви побачите таку позу, відкриваючи пакетик із кормом. Коти, як і люди, можуть танцювати від радості. Якщо кішка щаслива когось бачити, вона пританцьовує, трохи відриваючи лапки від землі й ставлячи назад. А от якщо кіт повернувся до вас спиною і підняв хвіст, вважайте це за велику честь: він вам довіряє і симпатизує. Це звичайний знак привітання між знайомими кішками у товариських стосунках.
Як подорожувати з котом?
Мандрівки з котом можуть бути складними як для тварини, так і для її господаря. Однак не варто думати, що всіх котів з дому не витягнеш. Якщо плануєте подорож зі своїм улюбленцем, вас надихне історія Ліз Кларк, серфінгістки та еколога, яка вже 10 років мандрує світом на яхті, три з яких із кішкою. А щоб ваша дорога пройшла успішно, варто пам’ятати кілька правил.
По-перше, вашого улюбленця потрібно перевозити лише у спеціальній переносці. Це може бути кошик, сумка або спеціальний контейнер, що має добру вентиляцію та оптимальні розміри для тварини. А щоб котику було легше у дорозі, варто привчати його до переноски заздалегідь, принаймні за 5 днів до подорожі. По-друге, подбайте, щоб у вашого улюбленця був паспорт з відмітками про всі необхідні щеплення та загальна медична довідка. У літаку, найімовірніше, ви зможете летіти разом, оскільки тварини до 8 кг летять у пасажирському салоні. Якщо ви подорожуєте потягом, то пам’ятайте, що решта пасажирів не мають бути проти тварини у купе. Вирушаючи ж у подорож автобусом, переноску з котом варто тримати на руках або, для зручності, викупити сусіднє місце.
Три «дитячі» звички вашого кота
Всі ми родом з дитинства. І ваші улюбленці не виняток. Дехто зберігає часточку кошеняти в собі на все життя. Ви можете це помітити, коли ваш кіт: 1. Мне лапками щось м’яке і приємне. Ця звичка виробляється у кошеняти, коли воно мне лапками живіт мами, щоб отримати молоко. Тож якщо ваш улюбленець топчеться на вас, можете бути певні - це знак великої любові.
2. Жує волосся, вовняні ковдри чи шубу. Походження такої звички те саме. Хутро чи волосся асоціюються у кота із безпекою, яку він відчував поряд із мамою. Тому не переживайте, якщо кіт пожує й ваше волосся: він зовсім не збирається вас їсти, просто проявляє ніжність.
3. Залазить у коробки. Неважливо, наскільки коробка маленька, кіт все одно намагатиметься у неї вміститися. Це інстинкт, але він також часто підкріплений дитячою звичкою, адже для багатьох котів коробка слугувала першим житлом.
Коти на службі
Певно, лідери із прийняття котів на державну службу – британці. Штатні мишолови працюють у Британському музеї, трьох поштових відділеннях Лондона і Вестмінстерському абатстві. У 2011 році до британської офіційної резиденції прем’єр-міністра на посаду мишолова був призначений кіт Ларрі, який, незважаючи на нещодавню зміну господаря, залишився на службі. Влітку 2016 року до виконання обов'язків з врегулювання популяції гризунів у Міністерстві фінансів Великої Британії взявся кіт Гладстон, якого назвали на честь колишнього прем'єра і міністра фінансів Великої Британії Вільяма Гладстона. Він, до речі, має свій профіль у соціальній мережі Instagram. Сваряться ж коти-службовці з не меншим запалом, ніж звичайні політики. Нещодавно на Даунінг-стріт Ларрі побився з котом Пальмерстоном, який працює мишоловом у британському МЗС.
посилання скопійованне